Jak zrobić pierwszy krok?

Biblioteka, bar, sklep, ulubiona kawiarnia – jest wiele miejsc, w których można spotkać dziewczynę marzeń. Tylko jak do niej podejść i zaprosić na randkę? To pytanie zadaje sobie wielu mężczyzn. Są pewne sprawdzone sposoby, które powinny pomóc i sprawić, że dojdzie do spotkania z obiektem uczuć.

Znajdź temat do rozmowy

Widujesz ją w bibliotece? Przyjrzyj się książkom, które czyta i staraj się od nich zacząć rozmowę. Znalezienie tematu do rozmowy jest już pierwszym sukcesem, gdyż kontakt już powstał. Wiadomo, że wspólne zainteresowania połączyły już wiele osób na świecie, a rozmowa o czymś, co ją interesuje pozwoli na uniknięcie niezręcznej ciszy.

Nie stresuj się

Często trudno nad tym zapanować, ale trzeba pamiętać, że to tylko rozmowa i stres tutaj nie pomaga. Dziewczyny lubią pewnych siebie mężczyzn, więc po pierwszym odważnym kroku, jakim było rozpoczęcie rozmowy, czas na następny – podtrzymanie tej rozmowy w miłej atmosferze. Dziewczyna widząc pewność siebie u mężczyzny sama poczuje się pewniej i będzie rozmawiać swobodniej, co oznacza, że łatwiej będzie ją zaprosić na spotkanie.

Co dalej?

Rozmowa się klei, ona się uśmiecha, wszystko idzie w dobrym kierunku. Jak zaproponować randkę? Najlepiej w sposób subtelny, nie zapraszając od razu do wykwintnej restauracji na kolację przy świecach, tylko spróbować czegoś innego, mniej standardowego. Dobrze połączyć to w sposób, który oddawałby charakter pierwszego spotkania. Umówić się w bibliotece, a później wybrać się na kawę i spacer. Metoda małych kroków na początku jest najlepszym rozwiązaniem. Trzeba też pamiętać, że pierwsze spotkanie powinno mieć charakter zapoznawczy – musicie się czegoś o sobie dowiedzieć, poznać swoje zainteresowania oraz sprawdzić, czy macie tematy do rozmów.

O czym nie można zapomnieć?

Podczas pierwszej randki nie można zapomnieć o tym, że powinna ona przebiec w luźnej atmosferze. Należy unikać planowania wszystkiego co do minuty i pozwolić sobie na spontaniczność. Zbyt sztywny plan dnia może przestraszyć dziewczynę. Dobrze też nie decydować o wszystkim w sposób nieznoszący sprzeciwu. Można delikatnie zaproponować pójście do kawiarni albo dać do wyboru inne miejsce. Należy pamiętać, że nie zna się jeszcze tej osoby i nie wiadomo, jakie ma przyzwyczajenia. Sztywne reguły i szczegółowy plan dnia może nie odpowiadać drugiej osobie. Dodatkowo zaletą spontaniczności jest poznawanie drugiej osoby i drobnych szczegółów o niej, co może się okazać przydatne przy kolejnych spotkaniach.

I tak, gdy wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwsza randka będzie udana. Pozostaje wtedy tylko czekać na następną.