Miłość pomimo kilometrów

Związek na odległość- skąd się bierze?

W dzisiejszych czasach, w dobie internetu, związek na odległość jest już czymś powszechnym. Z dnia na dzień, na portalach randkowych loguje się coraz więcej samotnych osób, które muszą liczyć się z możliwością zauroczenia się w kimś, kto mieszka kilkaset kilometrów od nich. Drugą połówkę można także przypadkowo znaleźć na forach internetowych lub portalach społecznościowych, ponieważ jeśli dwoje ludzi ma takie same poglądy lub zainteresowania, od razu odnajdują wspólny język. Miłość czyha również na wszelkiego rodzaju wyjazdach. Wiele osób przeżywa wakacyjną miłość na koloniach, obozach oraz podczas pobytu w innym mieście lub kraju. Niestety nic nie trwa wiecznie i trzeba wrócić do domu, a co się z tym wiąże, pożegnać się z ukochanym lub ukochaną. Najsilniejsi świadomie zgadzają się na bycie w związku na odległość, zdając sobie sprawę z towarzyszącej mu tęsknoty oraz braku bliskości.

Jak radzić sobie z rozłąką?

Bardzo ważna jest wspólna wizja przyszłości. Partnerów motywują marzenia o dniu, w którym zamieszkają na stałe w tym samym miejscu, a także te, o ślubie i dzieciach, wtedy przypominają sobie, że jest o co walczyć, znosząc rozłąkę. Jednak zanim ten moment nadejdzie, należy postarać się o wspólnie spędzone chwile w święta, niektóre weekendy, czy wakacje. Wiadome jest, że któraś ze stron musi być gotowa na zmianę. Tylko dla partnera będzie musiała przeprowadzić się z dala od rodziny i znajomych oraz zmienić pracę. Nie każdy jest w stanie zgodzić się na coś takiego, więc trzeba to określić, zanim zaangażuje się w związek.

W trakcie czasu spędzanego osobno niezbędne jest zaufanie. Nie mamy wpływu na to, z kim partner spędza wolny czas, chodzi do szkoły lub pracuje. Wtedy rodzi się wiele pretekstów, aby podejrzewać go o zdradę. Powiązana jest z tym zazdrość, ponieważ to druga połówka powinna towarzyszyć mu na imprezach lub spotkaniach biznesowych. Warto postawić na wzmocnienie komunikacji, dzielenie się przeżyciami, wspomnieniami, sukcesami oraz porażkami, zwłaszcza wtedy, kiedy rozmową trzeba nadrobić zaniedbane elementy związku, takie jak dotyk. Partnerzy muszą polegać na słowach.

Czy warto zaangażować się w taką relację?

Są przypadki, w których dwie osoby po latach związku na odległość przeprowadzają się do jednego domu i tworzą szczęśliwą rodzinę. Istnieją także pary, które nie są na tyle silne, by pogodzić się z dzielącymi ich kilometrami. Wakacyjna miłość po czasie może okazać się zwykłym, krótkotrwałym zauroczeniem, a znajomość z Facebooka zostanie na dobre i na złe. Każda relacja jest inna i to, jak się potoczą jej losy, zależy tylko od osób, których ona dotyczy. Nikt nie ma pewności, czy dany związek przetrwa, trzeba poddać go próbie czasu. Człowiek, zanim zdecyduje się na walkę z odległością musi zastanowić się, czy jest na to gotów i ma wystarczająco dużo siły.