Pierwsza randka – sukces lub porażka

Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne, przy każdym spotkaniu. Nie ma tu znaczenia, czy jest to randka czy zwykłe spotkanie z nową osobą. Wiadomo, że każdemu zależy na tym, aby pozostawić po nim dobre odczucia. Jeśli jednak jest to randka, to szczególnie zależy nam na pozytywnym odbiorze, gdyż osoba z którą się spotykamy może okazać się partnerem na długie lata, ba nawet na całe życie.

Jak się przygotować?

Podstawą jest schludny wygląd, to pierwsze na co zwracamy uwagę przy pierwszy kontakcie. Zadbane włosy i dłonie, przykuwają wzrok jako pierwsze. To co założymy powinno nas wyrażać. Jeżeli na co dzień nie nosimy się zbyt elegancko i źle czujemy się w takim wydaniu, lepiej będzie nie przesadzać, ubierając garnitur i krawat. Możemy czuć się przebrani i na pewno nie będziemy sobą, a to nie pozwoli na swobodne nawiązanie właściwych relacji. Wystarczy tak zwana sportowa elegancja, czyli jeansy i marynarka lub w przypadku pań sportowa sukienka. Pierwsza randka, powinna dać szansę, do zaprezentowania się obu stronom. Służy ona, do lepszego poznania siebie, swoich pasji, zainteresowań. Opowiadanie tylko o sobie i przytłoczenie partnera gadulstwem, na pewno nie wyjdzie nam na dobre i może oznaczać się, że pierwsza randka, będzie ostatnią.

Gdzie na pierwszą randkę?

Warto wybrać spokojne, miłe miejsce. Może to być kawiarnia lub restauracja. Należy zadbać o rezerwację, tak aby mieć pewność, że miejsce będzie na pewno. Jeśli decydujemy się na kino bądź teatr, musimy pamiętać o wcześniejszym kupieniu biletów. W ten sposób już na początku pokazujemy, że jesteśmy dobrze zorganizowani i przygotowani. A to istotne cechy.

Czego nie robić?

Na pewno nie powinniśmy udawać kogoś innego, niż jesteśmy. Czas zweryfikuje nasze opowieści, a gdy okaże się, że to co mówiliśmy nie jest prawdą, szansa na utrzymanie związku jest niewielka. Pierwsze spotkanie powinno przebiegać, w przyjemnej atmosferze, dlatego absolutnie nie możemy narzekać. Opowiadanie o kłopotach finansowych czy życiowych porażkach, jest zdecydowanie nieodpowiednie na pierwszy raz i może do nas zniechęcić. Również historie związane z byłymi partnerami i związkami nie są tematem jaki należy poruszać. Alkohol – może rozluźnić i lampka wina czy małe piwo nie zaszkodzi, pamiętajmy jednak, że upicie się może przekreślić definitywnie szansę na kolejne spotkanie. Podobnie z jedzeniem, opychanie się nie wygląda najlepiej. Korzystanie z telefonu w trakcie spotkania, przeglądanie go czy odbieranie połączeń, może spowodować, że towarzysz poczuje się lekceważony, dlatego to kolejna rzecz jaką należy na ten czas odpuścić.

Udana randka

Pierwsza randka będzie udaną, jeśli będziemy sobą, okażemy zainteresowanie i wykażemy się kulturą osobistą. Nawet jeśli nie będziemy zainteresowani kontynuowaniem znajomości lub dostaniemy kosza, to postawimy po sobie dobre wrażenie.